Poradnik

Poznaj odpowiedzi na podstawowe pytania z zakresu czyszczenia i pielęgnacji podłóg oraz tarasów.

 

Pielęgnacja podłóg drewnianych.

Aby móc utrzymać ponadczasowość podłóg drewnianych i cieszyć się nimi przez długie lata, należy właściwie je pielęgnować.

Wracające do łask drewno jest wprawdzie materiałem odpornym, mimo tego podlega naturalnym procesom starzenia. W przypadku drewnianej podłogi należy unikać mopów parowych oraz tanich środków do pielęgnacji, które mogą przynieść więcej szkód, niż korzyści. Nadmierna ilość wody oraz zawarte w środkach substancje, prawie niezauważalnie, ale stopniowo niszczą nasze piękne podłogi, które zachowałyby swój szyk, gdyby były pielęgnowane odpowiednimi substancjami i we właściwy sposób.

Mop nie powinien ociekać, a być dokładnie wyciśnięty w wodzie, zawierającej odpowiednią ilość płynu do pielęgnacji z naszego sklepu.

W swojej ofercie posiadamy środki do pielęgnacji i konserwacji drewna z najwyższej półki, a nasze doświadczenie bogate jest w przywracanie drewnianym podłogom dawnego blasku. Nie dość, że kładziemy naszym klientom zupełnie nowe podłogi w ich restauracjach, biurach i domach, to również przywracamy do dawnego wyglądu i blasku stare, drewniane parkiety.

Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź, które produkty do mycia najlepiej pasują do Twojej podłogi!

Głównym produktem do mycia jest Floorservice Parkettreiniger.
Jeśli posiadasz podłogę drewnianą zabezpieczoną olejem, sprawdź:

1. Floorservice Parkettreiniger
2. Floorservice Pflegeöl
3. Floorservice Color Pflegeöl weiss
4. Floorservice Color Pflegeöl Antik weiss
Jeśli posiadasz podłogę drewnianą zabezpieczoną lakierem, sprawdź:

1. Floorservice Parkettreiniger
2. Floorservice Parkettpflege Seidenmatt
3. Floorservice Parkettpflege Matt
4. Floorservice Parkettpolish Entferner
Jeśli posiadasz podłogę winylową sprawdź:

1. Floorservice PVC Reiniger
2. Floorservice PVC Pflege Matt
3. Floorservice PVC Pflege Entferner
Jeśli posiadasz taras drewniany sprawdź:

1. Floorservice Terrassenöl
2. Floorservice Teak- und Gartenmöbelöl
3. Floorservice Holz-Entgrauer
4. IRSA Exotic Wood Oil
5. IRSA Wood Oil
Jeśli posiadasz taras z kompozytu sprawdź:

1. IRSA WPC
Jak okresowo pielęgnować podłogi olejowane?

Podłoga zabezpieczona olejem, to trwały i wygodny w użytkowaniu rodzaj nawierzchni. Co więcej, dbanie o jej stan nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Co za tym idzie, aby nadać wnętrzom niepowtarzalnego klimatu na wiele lat, wystarczy okresowa pielęgnacja tej podłogi.

Prostym sposobem na codzienną czystość podłogi zabezpieczonej olejem jest odkurzanie lub zamiatanie. Częstotliwość tej formy sprzątania zależy od natężenia ruchu w danym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że systematyczne odkurzanie lub zamiatanie podłogi zmniejsza ryzyko jej degradacji przez zalegający piasek lub ostre drobinki.

Kolejnym zabiegiem, pełniącym ważną funkcję w utrzymaniu podłogi olejowanej w dobrym stanie jest jej mycie. Mimo, że oferowana przez nas podłoga jest rozwiązaniem kompleksowym, wytrzymałym i dopasowanym do indywidualnych potrzeb klienta, tak jak w przypadku każdej innej posadzki należy o nią dbać. W tym celu należy postawić na specjalny środek do mycia podłóg drewnianych Floorservice Parkettreiniger. Należy wymieszać 50 ml środka z 5 litrami czystej wody, następnie podłogę czyścić za pomocą wilgotnej (dobrze wyciśniętej) szmatki. Podłogę przed ponownym użytkowaniem pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Mycie podłogi olejowanej znajdującej się w pomieszczeniach mieszkalnych należy przeprowadzić średnio raz w tygodniu.
Okresowe olejowanie podłogi.

Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, o którym nie należy zapominać, jest konserwacja podłogi za pomocą warstwy oleju pielęgnacyjnego Floorservice Pflegeöl. Zastosowanie tego zabiegu pozwoli na zachowanie idealnego stanu podłogi zabezpieczonej olejem. Warto pamiętać, że we wnętrzach mieszkalnych częstotliwość stosowania oleju pielęgnacyjnego zależy przede wszystkim od intensywności ich użytkowania, ale z reguły wystarczy wykonać je raz w roku, a w wielu przypadkach nawet rzadziej.Inaczej wygląda to w lokalach o dużym natężeniu ruchu, czyli sklepach, restauracjach oraz pomieszczeniach biurowych. W biurach zabieg ten warto powtarzać raz na pół roku, z kolei w miejscach publicznych warto odświeżać warstwę oleju nawet raz na 3 miesiące.

Przed rozpoczęciem procesu konserwacji podłogę należy gruntownie umyć za pomocą środka Floorservice Parkettreiniger.Powierzchnię pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Na małych powierzchniach Floorservice Pflegeöl nanosić cienko i równomiernie, zgodnie z kierunkiem słojów przy pomocy szmatki nie pozostawiającej włosków np. bawełnianej. W przypadku dużych powierzchni spryskać podłogę preparatem Floorservice Pflegeöl, a następnie wetrzeć olej konserwujący za pomocą maszyny polerującej używając grubego białego pada. 1 litr oleju do konserwacji wystarcza na ok. 70- 100 m2 powierzchni. Do podłóg zabezpieczonych olejem białym stosować Floorservice Pflegeöl weiss (biały),natomiast dla ciemniejszych odcieni Floorservice Pflegeöl naturalny. Do podłóg „postarzanych" zabezpieczonych olejem białym stosować Floorservice Pflegeöl antik (antyczny) weiss (biały)

Czas schnięcia: od 6 do 12 godzin (w zależności od temperatury otoczenia oraz wentylacji).